12 Mayıs 2010 Çarşamba

Rusya Acı Vatan


Baktım bugün yer gök Rusya’ya vize kaldırılması ile ilgili haberlerle inliyor(yer:facebook gök:twitter) bi araştırayım dedim, bu Ruslar ne menem insanlarmış(menemen gibi oldu bu), ne yerler ne içerlermiş, halısaha var mı Rusya’da misal, varsa saati ne kadar, göbek eritici krem var mı örneğin, yok Rusya ile ilgili değil bu soru, genel olarak sordum, düşünsenize hayvanlar gibi yiyip içiyorsunuz, sonra kremi sürüyorsunuz göbeğe, hoop iniyor göbek, hatta biraz daha yedirirseniz kremi ,baklava desenlerini görmek işten bile değil. Neyse konumuza dönelim biz, Rusya diyorduk evet.

17,075,200 km² yüzölçümü var Rusya’nın, bizim evin salonundan bile büyük, düğün bile yaparsın, dağlık olmayan yerlerinde maç bile yaparsın, o kadar büyük yermiş, etkilendim. Süper komşuları var, Azerbaycan var, Finlandiya var,en güzeli de güneydoğusunda Çin gibi bi komşusunun olması, gece kahvem bitti ayağına git çal komşunun kapısını, 1 dolara adidas üst eşofman al gel misal, süper bi jeopolitik konumu var Rusya’nın, kıskandım.

Ha diyeceksiniz yemişim yüzölçümünü, komşularını, karı kız olayı nasıl ,onları anlat sen. Rusya’yı bilmem ama zamanında Ukrayna’ya gitmiş, slav ırkla tanışmış, oturup çay içmiş, kalkıp sahilde yürümüş, acıkınca lokantaya girmiş bir kardeşiniz olarak beyaz göbek garantisi veriyorum size, hepsinin göbeği beyaz, kalçalar pembe, ayak bilekleri saks mavi. Evet renk cümbüşü kızlar var slav ırkında, çoğu zeki bu kızların, birazı gerizekalı, azı ukala, bi kısmı cimri, bazıları dedikoducu, ama hepsi güzel insan sonuçta.

Rusya’ya gidecek ilk kafileye çok önemli bir uyarım olacak sevgili okurlar, ikinci kafileyi bekleyin, efendi olun, ilk kafileyiz diye havaya girmeyin, koşmayın, kaldırımdan yürüyün, arkadaşlarınızın elini bırakmayın, durakta metroda gördüğünüz kadınlara sarkmayın, normal kadın onlar, evi işi ailesi var. Bilmediğiniz kadına ellemeyin, şaplak atmayın,okşamayın,kulak memesini öpmeyin, sütyen kopçasını açıp…neyse arkadaşların nerde senin? ellerini bırakma demiştim sana, kayboldun işte mal herif!
Dur lan binme o arabaya, ulan yabancı arabaya binme diye uyarmadım mı ben seni, uyarmadım mı, e iki satır daha bekleseydin söyleyecektim angut, Rus mafyası onlar, ne mi yapacaklar sana, adın ne senin? Şahin mi? Kaç doğumlusun 82..hımm, 82 model şahini modifiye edip 2010 model nataşa yapacaklar, dur ağlama lan, Rusya’ya vizesiz girdiğin günü hatırla neşen yerine gelsin.

2 yorum:

  1. ne gidiceğiz abi ya onlar gelsin bizim ev de boş yer var

    YanıtlaSil
  2. Çok eğlendim, çok mutlu oldum bu yazıyı okuyunca. 3.5 sene Rusya'da yaşamış birisi olarak... Teşekkür ederim...

    YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.